Вуглеводи - це основа харчування кожної людини, вони дарують організму необхідні сили та енергію. Добова потреба у вуглеводах становить 400-500 г.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жири, які корисні нашому здоров'юЗвідки ми отримуємо вуглеводи і яке їх значення?1.
Глюкоза — складова одиниця всіх найважливіших полісахаридів: глікогену, крохмалю, целюлози. Вона також входить до складу сахарози, лактози й мальтози.
собливо велика роль глюкози в живленні скелетних м’язів і центральної нервової системи. Нервові клітини, мозкова речовина, нирки, еритроцити як поживну речовину використовують тільки глюкозу.
2.
Фруктоза - для засвоєння не потребує інсуліну і основними джерелами її є фрукти, мед та солодкі овочі.
3.
Сахароза - цукор або "біла смерть", тому вживати потрібно надзвичайно помірно, надаючи перевагу натуральним фруктам аби не виник авітаміноз та цукровий діабет.
4.
Лактоза (молочний цукор) — основний вуглевод молока та молочних продуктів. Її роль досить значна в ранньому дитячому віці, коли молоко служить основним продуктом харчування.
5.
Крохмаль — найважливіший постачальник вуглеводів.
Вуглеводи поділяються на
корисні та шкідливі. Шкідливі вуглеводи дієтологи називають «швидкими». У них простий хімічний склад, тому вони моментально переробляються організмом. Це різко підвищує рівень цукру в крові і стає причиною страшного апетиту. А зайвий цукор відразу відправляється в жирок.
А ось корисні вуглеводи перетравлюються організмом довго. Розщеплення їх відбувається протягом досить тривалого часу, і за цей час печінка встигає перетворити цукру в енергію, яка необхідна м'язам і мозку.
Нагадуємо, раніше ми писали про те
чим загрожує високий рівень холестерину.