* Прописні істини.
Сири повинні продаватися окремо, а не разом з копченими ковбасами та салом. Це є порушенням товарного сусідства. До того ж швидкопсувний продукт демонструється безпосередньо на прилавку, а не в холодильній вітрині.
* Загальні рекомендації.
Порада 1.
Намагайтеся купувати сир в хороших магазинах. У хороших магазинах ви зможете дізнатися не тільки назву сиру, але і методику його виготовлення, а також ім'я виробника.
Порада 2.
Звертайте увагу на забарвлення і консистенцію сиру.
Тісто сиру хорошої якості має жовтувате забарвлення, завдяки каротину, що міститься в траві, якою харчуються корови. Сир, вироблений з зимового молока, має світло-жовтий колір. Якщо сир має бліде забарвлення, значить, в ньому підвищений вміст солі або він вироблений з кислого молока.
Для перевірки потрібно взяти шматочок сиру товщиною 3-4 мм і скласти його навпіл. Сир "кришливої" консистенції ламається при невеликому вигині, колючої - на зламі приймає форму осколків з гострими краями.
Порада 3.
Звертайте увагу на краї сиру.
Краї не повинні бути потрісканими і кришитися. Проте з цього правила є й винятки: іспанська сир Ідіасабаль вважається делікатесом тільки в тому випадку, якщо його краї сильно потріскалися і кришаться.
Порада 4.
Звертайте увагу на дірочки в сирі. Кількість і форма дірочок усередині твердого сиру, які утворюються під впливом вуглекислого газу, залежать від сорту. Стандарт дірочок повинен бути не менше півтора міліметрів, але не більше двох.
Порада 5.
Звертайте увагу на сирні "сльози". Достатньою мірою дозрілі сири при розрізі в очках утворюють крапельки вологи - так звані сирні "сльози", додають продукту надзвичайно апетитний вигляд.
Порада 6.
Не купуйте сир із запахом аміаку.
Перевіряйте сири, загорнуті в папір. Мокрі і клейкі не беріть.
Порада 7.
Якщо можливо, спочатку сир спробуйте.
МАРКУВАННЯ! Майте на увазі, що напис "Fromage de chevre" - не найменування сорти сиру, а загальна назва французьких козячих сирів. Знайте, що Пекоріно (Pecorino) називаються в Італії всі сири, зроблені з овечого молока, будь вони з Сардинії, Сицилії або Тоскани.
Порада 8.
Не купуйте занадто дешевий сир.
Не так давно в Росії стали продаватися так звані "легкі" сири, виготовлені за "інтенсивною" технології. У процесі виробництва деяка частина молока, що входить до складу сиру, замінюється дешевшими рослинними жирами.