Більшість вітаміну D ми отримуємо завдяки впливу сонячних променів на шкіру, але сонячні ванни вдається приймати далеко не завжди.
Джерела вітаміну D
Якщо ви зіштовхуєтесь з постійними головними болями, запамороченнями або зниженням імунітету, то проблема може бути через нестачу вітаміну D. Його називають сонячним, оскільки більша частина виробляється шкірою під впливом сонячних променів. Він необхідний для контролю та засвоєння організмом основних мінералів на кшталт кальцію, магнію і фосфату, підтримки імунної системи, росту кісток, зубів, підвищення стійкості до захворювань, наприклад, діабету.
Але як покращити засвоюваність вітаміну D, якщо через клімат ми не можемо приймати достатню кількість сонячних ванн? Вчені з Орхуського університету в Данії провели рандомізований експеримент із 30 жінками у постменопаузі віком від 60 до 80 років, щоб відповісти на це питання. Їх цікавили зміни концентрації у крові вітаміну D у відповідь на споживання 200 г різних продуктів, що містять цей корисний компонент.
Учасникам дослідження в довільній послідовності давали 500 мл води, молока, звичайного соку із вітаміном D, ізоляту сироваткового протеїну, а також води без вітаміну D, тобто плацебо. Щодня дослідники брали зразки крові. Ізолят сироваткового протеїну в яблучному соці не збільшував максимальної концентрації вітаміну D3. А ось при вживанні молока та води ця концентрація була значно вищою, ніж при вживанні соку. Помітної різниці між молоком та водою не було. Дослідники дійшли висновку про те, що збагачена вітаміном D вода або молоко працюють краще за інших.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі