Вегетаріанська дієта має на увазі повну або часткову відмову від продуктів тваринного походження, а також зменшене споживання або повне виключення з раціону продуктів, що містять холестерин і насичені жири. Багато досліджень показують, що вегетаріанство сприяє зниженню ризиків деяких захворювань.
Вегетаріанська дієта багата фітохімічними речовинами, які вегетаріанці отримують з овочів і фруктів (наприклад, лікопін з томатів і лютеїн з брокколі). Ці речовини - потужні антиоксиданти, які захищають від онкологічних захворювань.
Перехід на вегетаріанське меню повинен здійснюватися поступово: наприклад, замість додавання м'ясної начинки зробіть лазанью зі шпинатом і тофу. Також поступово виключайте і інші види м'яса зі звичних для вас страв, додаючи багато овочів і бобових.
Приготуйте перець, фарширований овочами, а не м'ясом. При цьому використовуйте більш корисний коричневий рис замість білого, замініть яловичину бобами і тушкованими овочами.
У вегетаріанській дієті яйця є важливим джерелом білка. До омлету замість звичної шинки і сиру додавайте овочі та гриби. Не забувайте і про зелень.
Існує безліч рецептів з куркою: практично у всіх відмінною альтернативою м'ясу птиці стануть баклажани. Запікайте їх з сиром пармезан, але якщо ви відмовилися і від молочних продуктів, ви можете використовувати сир із сої.
Якщо мова заходить про гарячі страви, то не можна не згадати таку страву, як плов. У ньому ви можете замінити яловичину бобами і сиром тофу.
Любителям фаст фуду до душі припадуть і вегетаріанські сандвічі: для їх приготування використовуються тільки свіжі овочі та зелень, гриби, сир і цільнозерновий хліб.