Лляне масло містить величезну кількість вітамінів В1, В2, С, Е і є рекордсменом за вмістом поліненасичених жирних кислот, які людина може отримувати тільки з їжі (наш організм не здатний виробляти їх самостійно).
Незамінні жирні кислоти називають ще вітаміном F. Вони беруть участь в мембранних процесах, в накопиченні необхідних речовин в клітинах і виведенні шкідливих речовин за їх межі. Завдяки цьому лляне масло сприяє поліпшенню роботи серця, підтримує імунну систему і знижує рівень холестерину в крові, тобто бореться з найпоширенішими недугами, якими люди страждають вже століттями. Також льняне масло покращує стан шкіри, бореться із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, є хорошим засобом для профілактики діабету, а також раку різної локалізації.
Не лякайтеся, що всі ці дії забезпечують так звані жирні кислоти. Вони не сприяють набору зайвої ваги, а навпаки - допомагають його скидати, нормалізуючи обмін речовин на клітинному рівні.
Показання до застосування. Лляне масло корисне і навіть необхідне в будь-якому віці. До прикладу, у немовлят лляне масло сприяє нормальному формуванню тканини головного мозку. Дорослим людям воно допомагає підтримувати правильний обмін речовин, надаючи додаткові сили для активного способу життя. У літньому віці жирні кислоти допомагають регулювати рівень холестерину в крові, зменшуючи ризик виникнення захворювань серця, а також артритів, артрозів і склероз. Лляне масло - важливий елемент живлення жінки, його вживання сприяє полегшенню перебігу передменструального синдрому і передменопаузи; поліпшенню стану шкіри і волосся; благотворно впливає на нервову систему. Вживання лляної олії дуже важливо для вегетаріанців і людей в чиєму раціоні відсутня риба, жир якої містить ненасичені жирні кислоти.
Склад: жирні кислоти (ліноленова (омега-3), лінолева (омега-6), олеїнова (омега-9), стеаринова, пальмітинова, міристинова), білок, вуглеводи, вітаміни В1, В2, С, Е.
Спосіб застосування: по 2 столових ложки на день протягом 2-3 місяців. Лляне масло не обов'язково приймати всередину як мікстуру. Його можна використовувати для приготування холодних страв і салатів. Однак для приготування гарячих страв застосовувати його не рекомендується, тому що під впливом високої температури лляне масло швидко окислюється, стає в'язким. У піст можна порекомендувати лляне масло не тільки в лікувально-профілактичних цілях, але і як смачний продукт, який внесе різноманітність у ваш раціон харчування і прикрасить стіл.
Зовнішньо масло можна застосовувати для лікування ран, опіків, тріщин шкірних покривів, так як воно має ранозагоювальну дію.
Не піддавати термічній обробці і не використовувати для приготування гарячих страв.