Велика кількість м'ясних страв на святковому столі після довгої відмови від м'яса може принести багато незручностей. Тому потрібно харчуватися правильно та в міру. Як саме - читайте далі.
Як харчуватися після посту
На будь-якому святковому столі повинні стояти страви, що створюють атмосферу урочистості - паски і фарбовані яйця. За традицією, до Великодня готується багато м'ясних страв. Але повинні бути страви з овочів і зелені. Необхідно поєднувати м'ясо, яйця і рибу з овочами в свіжому, тушкованому або запеченому вигляді і з квашеною капустою. А ось паски краще з'їсти в інший прийом їжі.
Переїдання завжди шкодить здоров'ю. Треба їсти частіше, але потроху. І не забувати, що відчуття насичення приходить через 40-45 хвилин трапези. Можна, звичайно, прийняти під час їжі ферментний препарат, але краще просто зупинитися.
Також вимагає помірності споживання алкоголю. Для пасхального застілля підходить сухе червоне вино, оскільки воно містить потужний антиоксидант - ресвератрол. Рекомендується протягом усього застілля випити один келих, помірними ковтками.
Якщо ж ти збираєшся вживати міцні напої, слід їсти жирну їжу. Плівка жиру вистилає шлунок, що знижує швидкість всмоктування алкоголю. Щоб попередити сп'яніння, за 45 хвилин до застілля бажано прийняти аперитив - він підготує ферментні системи печінки до розщеплення алкоголю.
Здоба, особливо свіжоспечена, важка для перетравлення і вимагає великої напруги ферментних систем організму. Наші бабусі і мами пекли паски в четвер або п'ятницю і тільки через 2-3 дні їх їли. Солодка свіжа здоба сприяє підвищеного газоутворення, загострення ентеритів і коліту. Може також викликати загострення панкреатиту, гастриту, виразкової хвороби і холециститу, підвищити рівень цукру і холестерину в крові.
Допустимий обсяг їжі для кожної людини індивідуальний. Тому людина, яка думає про своє здоров'я, не повинна їсти все підряд і з'їдати за один прийом їжі більше 300-400 грамів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини