Одні роботи підтверджують його протираковий вплив, користь для очей, зниження кров'яного тиску, маси тіла та ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Інші – навпаки, спростовують подібні висновки. Втім, загалом вважається, що цей напій корисний для здоров'я, пише Naked science.
Вчені з Університету Ратгерса (США) провели власне дослідження та дійшли висновку, що є люди, для яких вживання зеленого чаю у великих дозах є точно шкідливим. Свою роботу вони опублікували у The Journal of Dietary Supplements.
Використовуючи дані дослідження впливу напою на профілактику раку молочної залози, вчені з'ясували, чи були серед учасників з певними генетичними варіаціями більш ймовірні ознаки стресу печінки після року щоденного прийому 843 міліграмів галату епігаллокатехіну — основного антиоксиданту, що містить які не мали цих генетичних особливостей.
Кожна з таких генетичних варіацій контролює синтез ферменту, що розщеплює галлат епігалокатехіну. Проведений вченими аналіз показав, що ранні ознаки пошкодження печінки зустрічалися дещо частіше у жінок, які мали варіацію генотипу катехол-О-метилтрансферази (COMT - ферменту, що відіграє важливу роль у розпаді катехоламінів, у тому числі дофаміну, адреналіну та норадреналіну), і сильно передбачалися варіацією генотипу глюкуронозилтрансферази (UGT1A4)
Загалом у учасників із генотипом UGT1A4 рівень ферменту, що вказує на стрес печінки, підвищився майже на 80 відсотків після дев'яти місяців вживання галату епігаллокатехіну. У піддослідних, які мали подібної варіації, показники того ж ферменту зросли лише з 30 відсотків.
Дослідники вважають, що варіації у генотипі в повному обсязі пояснюють зміни рівня ферментів печінки в учасників дослідження. Ймовірно, відіграє роль і ряд не пов'язаних із генетикою факторів. Однак, за словами вчених, важливу проблему в прогнозуванні шкоди для здоров'я зеленого чаю їм все ж таки вдалося виявити.