Лісова чорниця в порівнянні з садовою має безліч переваг. Одна з них - наявність великої кількості таких корисних речовин, як антоціани та проантоціанідини
Кому не можна їсти лісову чорницю
За словами аналітика та аптечного провізора Дарії Лісовської, чорниця, яка росте в лісі, все ще перевершує садову за багатьма пунктами. Наприклад, до її складу входять корисні сполуки - антоціани та проантоціанідіни. Саме через антоціани ягоди чорниці мають такий темно-синій колір.
Ще одна перевага лісових чорниць - підтримка здоров'я організму в цілому. Все за рахунок того, що в ній багато антиоксидантів. Антиоксиданти здатні захистити організм людини від шкідливих речовин.
Крім цього, завдяки лісовій чорниці можна знизити тиск, зміцнити судини, знизити рівень загального та «поганого» холестерину, підвищити рівень «хорошого». Корисна така чорниця і для роботи печінки, і для координації, і для імунної системи, і для кишечника, і зору.
Вживати рекомендується чорницю у вигляді порцій по 150-250 г.
Але є люди, яким їсти лісові чорниці небезпечно. Це ті, хто страждає на алергію, підвищену кислотність шлункового соку, хронічний запор, сечокам'яну хворобу, панкреатит.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Психосоматика дитячих хвороб: винні не віруси, а переживання дитини