У своїй книзі «Про шкоду здорового харчування» Хіромі Шинья розповів про те, чому категорично не слід пити магазинне молоко. Виявляється, молоко засвоюється набагато гірше будь-якого іншого продукту. За консистенцією це однорідна рідка маса, тому деякі навіть п’ють його замість води.
Проте у молоці міститься казеїн, який, потрапляючи до шлунку, злипається в один великий клубок, утруднюючи травлення. Крім того, магазинне молоко гомогенізоване. Що це означає? Гомогенізація – процес, під час якого молоко змішують, домагаючись рівномірного розподілу часток жиру. У гомогенізації немає нічого хорошого, бо під час перемішування у молоко потрапляє повітря, і молочні жири перетворюються на окислену маслянисту субстанцію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яблучний пиріг на Спаса: простий рецепт смакотиВживати окислені молочні жири – значить вводити в свій організм велику кількість вільних радикалів, які тільки погіршують здоров’я. Під час подальшої технологічної обробки молоко, що містить окислені жири, піддається пастеризації при температурі більше ста градусів. Ензими (необхідні для травлення ферменти) дуже чутливі до нагрівання. При температурі від 45 до 115 градусів вони повністю руйнуються. Іншими словами, в магазинному молоці просто немає дорогоцінних ензимів.
Додайте до цього змінену під дією високої температури структуру білків, і ви зрозумієте, що мова йде про найгірший з продуктів.