Високий рівень холестерину. Одне яйце може дати 186 міліграмів холестерину, більше половини рекомендованих 300 міліграмів на день. Тому, коли ви безконтрольно вживаєте яйця, у крові починає зростати вміст ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ), так званого "поганого" холестерину. Підвищення рівня цього типу холестерину, що має властивість накопичуватися у вигляді бляшок на внутрішніх стінках артерій, підвищує ризик серцевих захворювань. Якщо серце вже нездорове, кількість яєць у раціоні має бути обмеженим.
Резистентність до інсуліну. Ще одне порушення, яке можливе при частому вживанні страв з яєць, насамперед смажених, з додаванням бекону, ковбаси, білого хліба. Така їжа підвищує навантаження на підшлункову залозу, сприяє розвитку метаболічних порушень, зростанню жирових відкладень у тілі. Подібні відхилення стають передумовами виникнення резистентності до інсуліну – гормону, що контролює вміст цукру в крові. В результаті різко підвищується рівень глюкози в крові, а разом з ним і ризик предіабету, діабету 2 типу.
Проблеми із травленням. Надлишок яєць у раціоні може позначитися на травному тракті - у деяких людей виникає здуття живота, біль, метеоризм. Негативні симптоми можуть бути серйознішими за наявності невиявленої харчової алергії, гіперчутливості до яєць. Крім того, яйця можуть провокувати погіршення самопочуття у людей, які мають хронічний холецистит чи панкреатит.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини