1) Не пропускайте прийоми їжі. Особливо це стосується сніданку.
2) Не виключайте вуглеводи зі свого раціону! Кожен день необхідно вживати достатню кількість
вуглеводів з їжею.
3) Кожен великий прийом їжі (обід або вечеря) повинен містити овочі - сирі, відварні або приготовані на пару.
4) Обов'язково влаштовуйте проміжні перекуси - ланч та полуденок. Переважно вони повинні складатися з 200 гр фруктів.
5) Незважаючи на чудовий смак і нашу величезну до них любов, сири - дуже жирна їжа. Намагайтеся скоротити їх вживання до 2-3 порцій в тиждень. Ще краще - обмежитися однією.
6) Риба - найважливіший інгредієнт практично будь-якої системи здорового харчування. Вживайте її 2 рази на тиждень!
7) Включайте в щотижневий раціон овочі, яйця і тунець - подібне поєднання різноманітних продуктів дозволяє отримувати всі необхідні елементи, залишатися у формі і зберігати здоров'я.
8) Вибирайте на гарнір відварені або приготовані на пару овочі або овочеві салати. Помідори, кабачки, моркву і листовий салат - ось гідне доповнення до м'ясних страв.
9) Калорійні м'ясні страви в соусах (типу рагу) можна їсти тільки 1 раз на тиждень, причому супроводжуючи їх овочевими гарнірами, а не крупами, макаронами або картоплею.
10) За один прийом їжі уникайте поєднання однакових за складом продуктів. Наприклад, не рекомендується поєднувати м'ясо з сирами, хліб з макаронами, картоплю з хлібом.
11) Приготування страв повинно бути як можна більш простим: відварювання, на пару, на грилі. Слід відмовитися від довгого тривалого готування в маслі і соусах.
12) Обмежуйте кількість масла (як рослинного, так і вершкового) при готуванні. Переважно варити страви у воді, овочевому бульйоні, томатному соусі.
13) Якщо все ж готуєте на олії, то вибирайте оливкову, причому не більше 5 чайних ложок на страву.
14) Солодке їсти можна, але в помірній кількості і краще в першій половині дня.
15) Треба випивати мінімум 1,5-2 л води на добу, причому доведеться відмовитися від газованих, підсолоджених напоїв та алкоголю.